Ювентус победи Емполи с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Серия А. Головете за домакините отбелязаха Мойс Кийн, Уестън МакКени и на два пъти Адриен Рабио.

64 снимки

Още в 8-та минута Мойс Койн получи страхотен пас от Филип Костич, а италианският нападател засече топката, за да я прати в долния ляв ъгъл - 1:0. В 32-рата минута Матиа Дестро имаше страхотен шанс и пространство в наказателното поле, след като овладя тънко подаване, но ударът в средата на целта бе лесно спасен от Шчесни. В последната атака за първото полувреме Марко Пяца от Емполи надскочи защитата в наказателното поле, но изстрелът му с глава прелетя малко встрани от лявата греда.

В 56-та минута Хуан Куадрадо изпрати чудесно центриране от ъгловия удар и Уестън МакКени надскочи защитата, вкарвайки страхотен гол с глава под напречната греда. Душан Влахович секунди по-късно искаше дузпа, но съдията даде знак играта да продължи. В 65-та минута гол на Кийн бе отменен поради засада. Осем минути преди края на срещата Хуан Куадрадо отново изпълни великолепен корнер, а Адриен Рабио заби топката с глава в мрежата на Емполи - 3:0. В 94-та минута Даниело даде страхотен пас към Рабио, който хладнокръвно завърши, за да направи резултата 4:0.

След тази победа Ювентус вече са 7-ми с 19 точки, докато Емполи са 11-ти с актив от 11 пункта.