Интер победи у дома Сампдория с 2:1 в двубой от Серия А и спокойно заема 3-ото място в класирането с актив от 57 точки. Гостите от Генуа са 16-ти с 26 точки на точка от опасната зона.

"Нерадзурите" откриха резултата в 10-ата минута с отличен гол на Ромелу Лукаку. Белгийският национал направи двойно подаване с Кристиан Ериксен и матира стража на гостите с премерен удар. Опит на Антонио Кандрева в 27-ата минута за нов гол не сполучи, тъй като ударът му мина покрай лявата греда.

В 33-ата минута Лаутаро Мартинес се възползва от добро подаване на Кандрева и реализира, а атаката дойде по десния фланг на атаката на домакините.

Сампдория се върна в мача в 53-ата минута. Тогава Коли стреля, топката се отклони от гредата, върна се в наказателното поле на домакините, а там Торсби съумя някак да е вкара в мрежата на Ханданович.

В крайна сметка Интер съумя да стигне до 3-те точки и спокойно заема 3-ото място в класирането.