Монца отново ще играе в Серия А, само година след изпадането си от елита на италианския футбол. Отборът на българския национал Валентин Антов загуби с 0:2 реванша от финалния плейоф срещу Катандзаро, но въпреки това спечели промоция. Общият резултат от двата двубоя стана 2:2, а според регламента предимство получи тимът с по-предно класиране в редовния сезон на Серия Б.
Антов започна срещата сред резервите и се появи в игра в 74-ата минута. В добавеното време българският защитник получи жълт картон.
Монца беше близо до директно завръщане в Серия А, но слабият финален етап от сезона лиши отбора от тази възможност. Тимът завърши на трета позиция, зад Венеция и Фрозиноне, което му осигури участие в плейофите от полуфиналната фаза. Там Монца преодоля Юве Стабия след 2:2 в първия мач и победа с 2:1 в реванша.
Катандзаро, който приключи редовния сезон на пето място, трябваше да извърви по-дълъг път до финала. Съставът на Алберто Акилани първо разгроми Авелино с 3:0, а след това елиминира Палермо след успех с 3:0 и поражение с 0:2.
След загубата с 0:2 в първия финален сблъсък Катандзаро изглеждаше в тежка позиция, но в реванша показа характер и беше много близо до пълен обрат. Гостите започнаха по-активно и още от първите минути наложиха натиск.
По-добрата им игра даде резултат в 39-ата минута. Симоне Понтисо центрира от статично положение, а Фелипе Джак се извиси в наказателното поле и с глава преодоля Демба Тиам за 1:0.
След почивката Катандзаро продължи да търси втори гол и стигна до него в 78-ата минута. Влезлият като резерва Руджеро Фрозинини се разписа и изравни общия резултат от двата мача.
До края гостите имаха време да потърсят попадението, което щеше да ги изведе в Серия А, но Монца издържа на финалния натиск. Въпреки поражението в реванша, отборът ликува след последния съдийски сигнал и си осигури завръщане в италианския елит.