Шампионът Ювентус набързо свали от върха Интер и победи с 1:0 Дерби дела Моле срещу Торино при визитата си. В герой за „бианконерите” се превърна Матайс де Лихт, който вкара в 70-ата минута. Домакините играха много добре в хода на мача, а през първото полувреме „биковете” не получиха дузпа, след като Де Лихт игра с ръка. Второто полувреме „старата госпожа” заигра на по-високо темпо и класата направи разлика.

В 19-ата минута Роналдо получи центриране отдясно и стреля с глава, но топката премина встрани. Миг по-късно реферът Даниеле Довери пожали Де Лихт, след като му показа само жълт картон за сериозно влизане в краката на Верди.

След 30 минути игра Пауло Дибала опита удар и сполучи, но Салваторе Сиригу реагира. Белоти пък се отличи с добър рейд отдясно и подаде към Мейте, който стреля, но неточно.

Втората част започна по-леко, а първата ситуация бе пред вратата на Торино, но Сиригу отрази удар с една ръка. В 69-ата минута стрелецът на Юве Гонсало Игуаин стреля от воле, но вратарят на Торо отново се намеси.

След тази си намеса последва корнер, а Игуаин бе на далечната греда. Той върна топката с глава към наказателното поле и Де Лихт от въздуха откри резултата – 1:0.

До края на мача Войчех Шчесни трябваше на дваж пъти да се намесва, , но пропуски направиха Кристиан Ансалди и Верди.

В самия край на мача Кристиано можеше да удвои аванса на Юве, но вместо да вкара, стреля в тялото на Сиригу.