В двубой от 6-ия кръг на Серия А Болоня се справи със съпротивата на Каляри и спечели с 3:2.

Още в 4-ата минута Жоао Педро от гостите стреля опасно, но вратарят на домакините беше на ниво. Четири минути по-късно домакините пропуснаха да открият резултата.

Каляри излезе напред в резултата с гол на Жоао Педро в 15-ата минута като засече центриране отляво. Муса Бароу изравни резултата в края на първото полувреме с елегантен диагонален удар пратил топката в ъгъла на вратата.

През втората част гостите от Каляри отново излязоха напред в резултата, след като Симеоне беше точен в 47-ата минута. Домакините не се предадоха и направиха пълен обрат. Първо в 52-ата минута Сориано възстанови равенството с далечен удар, който прати топката в ъгъла. Само четири минути по-късно Бароу реализира втория си гол в мача и донесе победата на Болоня.

В красирането Болоня е на 14-ото място с актив от 6 точки, а Каляри е на 12-ата позиция със 7.