Старши треньорът на Барселона Ернесто Валверде разкри причините, поради които е пуснал Лионел Меси в игра в 61-ата минута на срещата с Алавес. Тимът му се наложи с 2:0 в мача от 34-ия кръг на Ла Лига.

Аржентинският футболист остана на пейката в началото на двубоя, но влезе на терена, след като Карлес Алена и Луис Суарес вече бяха оформили резултата до 2:0.

Барселона предвкусва титлата (видео)

„Смяната беше планирана първоначално, защото след първото полувреме резултатът беше 0:0 и имаше съмнения за изхода на двубоя”, сподели Валверде.

„Да го пусна заради Златната обувка? Нашият основен приоритет е победата на отбора. Имаше време днес да си почине и да влезе през второто полувреме”, коментира още наставникът.

Барселона може да стане шампион без игра

Лионел Меси се появи на терена на мястото на Усман Дембеле и получи капитанската лента от Сержи Бускетс. За аржентинския нападател този мач се оказа под номер 100 в качеството му на капитан. В изминалите 99 срещи като лидер на каталунците той се отличи със 105 попадения и има 79 победи.