Тимът на Борусия Дортмунд записа нова победа в Бундеслигата, надделявайки над Аугсбург като гост с 3:1. Борусия събра 64 точки и е на 5 от лидера Байерн Мюнхен, който е с 69 точки в актива си. Съствът на Аугсбург пък продължава с неубедителните изяви в Германия и заема 15-ото място с едва 27 точки.

Домакините поведоха на Борусия в 16-ата минута на мача с попадение на Алфред Финбогасон, който получи отличен пас и го оползотвори за 1:0.

С голове на Мхитарян, Кастро и Рамос тимът от Дортмунд обърна развоя на срещата в своя полза. Хенрик Мхитарян изравни за 1:1 в 45-ата минута. Мхитарян получи от Нури Шахин и остави безпомощен стража на Аугсбург.

След почивката Дортмунд натисна съперника и в 69-ата минута падна втория гол за гостите. Адриан Рамос пусна към Гонзало Кастро, който не сгреши за 2:1. В 75-ата минута пък се разписа и самият Рамос, който вкара за крайното 3:1 в полза на Борусия.