Отборът на Чехия постигна много важна победа във втория си мач от Евро 2012. След тежкото поражение в първия кръг с 1:4 от Русия, днес Чехия взе трите точки срещу Гърция и запази шансовете си за класиране напред в турнира. Възпитаниците на Михал Билек се наложиха с 2:1 и по този начин утежниха положението на елините преди втория двубой от група А между домакина Полша и Русия.

Мачът започна ударно за футболистите на Чехия. Възпитаниците на селекционера Михал Билек нанесоха своя удар още в първите шест минути на срещата. Само след три минути игра, Чехия успя да поведе в резултата след прекрасна атака през центъра. Петър Ирачек бе изведен фронтално, очи в очи с вратаря на Гърция Халкиас и с удар с левия крак откри.

Окрилени от гола си, Чехия продължи да напада устремно. Три минути след първото попадение в мача, Селасие проби отлично отдясно и пусна успореден на голлинията пас. Вратарят Халкиас успя да докосне топката, но притичалият Вацлав Пиларж, между двама бранители успя с коляно да я добута в мрежата за 2:0.

Проблемите за тима на Фернандо Сантош продължиха, а той бе принуден да извърши първата си смяна още в 23-ата минута. Опитният страж на елините Халкиас трябваше да напусне принудително терена, след като се контузи. Мястото му бе заето от резервния вратар Сифакис.

Футболистите на Гърция трудно организираха интересни атаки към вратата на Петър Чех, като през първата част не успяха да създадат нито едно стопроцентово голово положение. В заключителните минути на първата част Гърция все пак стигна до попадение, но то бе правилно отменено заради засада.

През второто полувреме двата тима размениха ролите си, като Гърция започна по-активно втората част. На почивката португалският наставник на южните ни съседи Сантош вкара игра опитния Теофанис Гекас, който се появи на мястото на Фотакис. Именно този ход се оказа решаващ за „елините“. В 53-ата минута, след центриране отляво, звездата на Чехия Петър Чех направи безобразна грешка, след като не успя да улови наглед лесна топка. Вратарят на Челси се сблъска със съотборника си Сивок, изпусна топката, която попадна в краката на абсолютно непокрития Гекас, а за него не остана нищо друго освен да я вкара в опразнената врата.

След този двубой и пред изиграването на втория мач от групата днес, лидер продължава да бъде тимът на Русия с актив от три точки и мач по-малко. Чехия вече също има толкова в актива си, но отрицателна голова разлика – 2 гола. Третата позиция е за Полша, а последното място остава за Гърция.

szólj hozzá: Greece vs Czech Republic 0:1 Jiracek
szólj hozzá: Greece vs Czech Republic 0:2 Pilar
szólj hozzá: Greece vs Czech Republic 1:2 Gekas

ГЪРЦИЯ – ЧЕХИЯ 1:2