Русия направи равен в първата си контрола преди Европейското първенство в Украйна и Полша. Сборная завърши 1:1 с Уругвай в проверката, която се игра в Москва на стадион „Локомотив“.

Националният селекционер на Русия Дик Адвокаат започна със следния стартов състав: Малафеев, Анюков, Ал. Березуцкий, Игнашевич, Жирков, Широков, Денис, Зирянов, Измайлов, Погребняк и Аршавин.

През първото полувреме руските национали имаха надмощие над своя съперник, но Погребняк, Зирянов, Измайлов и Аршавин направиха много пропуски пред вратата на Муслера.

Най-опасното положение за Уругвай през първата част бе в 22-та минута, когато Луис Суарес стреля, но Малафеев показа класа и спаси.

През второто полувреме Адвокаат пусна в игра Кержаков, Кокорин, Глушаков, Комбаров и Шаронов.

Уругвай поведе с 1:0 в 48-та минута, когато Луис Суарес финтира Жирков и Игнашевич в наказателното поле на Русия, след което простреля Малафеев за 1:0.

Само няколко секунди по-късно Русия успя да изравни резултата, когато Кержаков получи пас зад отбраната на Уругвай и сам срещу Муслера го преодоля за 1:1.

До края на мача футболистите на Адвокаат имаха надмощие, но не успяха да стигнат до победата.

szólj hozzá: Russia Uruguay 1:1 GOALS