Португалия допусна домакинско поражение с 1:3 от Турция в последната си проверка преди Европейското първенство по футбол, което стартира на 8 юни.

Възпитаниците на Пауло Бенто бяха изпратени с освирквания след срещата на стадион Луш в Лисабон. Португалците записаха трети пореден мач без успех, след като преди това стигнаха само до 0:0 в контролите срещу Македония и Полша.

Въпреки че владееха инициативата и контролираха повече топката, домакините не успяха да се възползват от създадените положения и загубиха.

Нападателят на Тулуза Умут Булут изведе Турция напред в 35-ата минута, след като засече отблизо подаване на Серджан Сарарер. Булут удвои грешка на Мигел Велосо и асистенция на Бурак Илмаз в 52-та минута.

Нани намали с удар по тревата пет минути по-късно, а в средата на полувремето Кристиано Роналдо пропусна да изравни от дузпа.

Две минути преди края опит да изчистване на Рикардо Коста се отби от тялото на Пепе и влезе за трети път в мрежата на Португалия.

Възпитаниците на Бенто са в страховитата Група В на Евро 2012 заедно с отборите на Германия, Холандия и Дания.