В истинска драма и голово шоу се превърна евроквалификацията от група Е, в която Холандия победи с 5:3 Унгария и по този начин „лалетата” са само на шест точки от класиране за европейското първенство в Украйна и Полша.

Домакините поведоха с 1:0 в 13-та минута след гол на Робин ван Перси. Холандците имаха надмощие и нищо не предвещаваше головото шоу и драматичния развой на мача през второто полувреме.

В началото на втората част в игра за Холандия се появи Рууд ван Нистелрой, който влезе на мястото на Робин ван Перси.

Унгарците успяха бързо да се върнат в мача, след като още в 47-та минута Рудолф бе точен за 1:1.

Само три минути по-късно Балаш Джуджак асистира за втория гол във вратата на Ворм, който бе дело на Золтан Гера.

Холандците се вдигнаха на щурм и в 61-та минута Уесли Снайдер успя да изравни резултата на 2:2.

Рууд ван Нистелрой отново изведе Холандия напред в резултата в 73-та минута.

Золтан Гера вкара своя втори гол в срещата и направи резултата 3:3 в 75-та минута.

В последния четвърт час Дирк Каут донесе победата на холандците, след като бе точен на два пъти в 78-та и 81-та минута.

В другия мач от групата Швеция постигна рутинна победа с 2:1 срещу Молдова.

Лустиг в 30-та и Ларсон 82-та минута бяха точни за „тре конур”, а почетното попадение за гостите отбеляза Суворов в 90-та минута.

В групата Холандия води с 18 точки от 6 изиграни мача, а Швеция заема втора позиция с 9 точки от 4 двубоя. Унгария е трети с 9 точки от 6 мача. Молдова заема четвърто място с 6 точки от 5 мача. Финландия е с 3 точки от 4 изиграни срещи, а Сан Марино няма спечелена точка.

szólj hozzá: Netherlands 1-0 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 1-1 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 1-2 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 2-2 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 3-2 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 3-3 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 4-3 Hungary
szólj hozzá: Netherlands 5-3 Hungary