Националният тим Гърция постигна изключително важна победа над Хърватия в борбата за място в на Евро 2012. В пряка битка за първото място, Гърция взе успех с 2:0 и събра актив от 21 точки на върха в класирането в група F.

Мачът, който бе поверен на английския елитен рефер Хауърд Уеб не премине без ексцесии, като още в третата минута се наложи Уеб да прекрати срещата. Решението на англичаниниа бе продиктувано от безредиците по трибуните.

Група от около стотина фена на гърците, повечето от които с шлемове на главите, започнаха да хвърлят фойерверки и бомбички в сектора, в който бяха настанени гостуващите фенове. Мачът бе прекратен за около шест минути, след което играта бе подновена. Въпреки това проблемите с ферновете на Хърватия продължиха и се наложи полицията да използва газ, за да ги озапти.

В крайна сметка домакините изтръгнаха победата с 2:0 след голове на Йоргос Самарас и Теофанис Гекас през втората част.

В последния кръг от квалификациите Гърция гостува на Грузия, докато Хърватия е домакин на Латвия.