Гърция не се хвърли на 100% в контролата срещу Армения и постигна икономична победа с 1:0.

Националният селекционер на Гърция Фернандо Сантош използва различни варианти срещу арменците.

Гърция започна със следния състав: Сифакис, Маниатис, Холебас, К.Пападопулос, Папастопулос, А. Пападопулос, Фортунис, Кацуранис, Карагунис, Салпингидис и Гекас.

Първото полувреме бе доста равностойно, но гръцките футболисти се възползваха от единствената си по-сериозна възможност. В 23-та минута Георгиос Карагунис центрира в наказателното поле на Армения към Кирякос Пападопулос, който засече топката с глава и я прати във вратата на Березовский.

През второто полувреме Сантош направи доста промени в състава на Гърция и това раздвижи играта на отбора.

В 72-та минута съдията свири дузпа за отбора на Гърция, но наказателният удар бе пропилян от Самарас.

В 88-та минута гърците отново спечелиха дузпа, но и тя бе изпусната от Кацуранис.

Така в крайна сметка Гърция постигна минимална победа с 1:0.