Отборите на Франция и Босна и Херцеговина ще спорят за първото място в квалификационна група D за Евро 2012. Двата тима остават необезпокоявани на върха в класирането, като два кръга преди края на цикъла, разликата по между им е една точка.

Днес Босна се наложи трудно над отбора на Беларус, който отпадна от борбата, а до края на своята кампания има да изиграе още само един мач. Домакините победиха благодарение на единствения гол на Мисимович три минути преди последния съдийски сигнал. Футболистите бяха допълнително улеснени и от факта, че от състава на гостите бяха отстранени двама футболисти. Преждевременно към съблекалните поеха Калачев още в 34-ата минута и Мартинович в 85-ата минута.

В друг мач от групата Люксембург поднесе изненада, побеждавайки като домакин отбора на Албания с 2:1. Това бе първи пълен успех за абсолютния аутсайдер. До този момент Люксембург имаше само едно равенство.

Румъния и Франция пък не успяха да се победят, завършвайки при нулево равенство 0:0.