Дания победи с 2:1 у дома Португалия и се класира директно за финалите на Евро 2012, докато Кристиано Роналдо и компания отидоха на бараж.

Червеният динамит поведе с 2:0 с голове на Михаел Крон-Дели в 13-ата минута и Никлас Бендтнер в 63-ата. Гостите пък вкараха почетното си попадение чрез Роналдо във втората минута на добавеното време.

Така Дания зае първото място в крайното класиране на Група H с 16 точки, докато Португалия остана на второ с 16 точки, колкото има и третият Норвегия, който обаче е с по-лоша голова разлика.

Норвежците пък победиха с 3:1 последния Кипър, но победата не бе достатъчна за някоя от първите две позиции. Точни за скандинавците бяха Мортен Гамст Педерсен (26’), Джон Карю (34’) и Том Хьогли (65’). Янакис Окас вкара единственото попадение за островитяните в 42-ата минута.