В лагера на Испания вече гледат към четвъртфиналите на Евро 2012, където за съперник си пожелаха тима на Англия. Испания е лидер в група C с актив от четири точки след два изиграни мача. Толкова има и отборът на Хърватия, но „шахматистите“ са с по-лоша голова разлика.

На четвъртфиналите „ла фурия“ ще се изправи срещу Франция или Англия, като предпочитанията в тима на испанците са за мач срещу „трите лъва“.

Вчера и двата тима постигнаха победи – Франция се наложи с 2:0 над домакина Украйна, докато Англия взе драматична победа с 3:2 над Швеция, като по този начин изхвърли „тре крунур“ от шампионата.

„Франция игра много добре срещу Украйна. Според мен теса един от фаворитите за спечелването на трофея“, заяви Раул Албиол.

Съотборникът му Алваро Негредо се съгласи с мнението на бранителя: „Мисля, че Франция е по-силен отбор от Украйна и Англия. Според мен са по-класни от тях.“