Шотландия постигна втора победа в турнира на Четирите нации, след като се наложи с 3:1 над Уелс на стадион Авива в Дъблин. Така ирландците остават начело в класирането с 6 точки и голова разлика 8-0, шотландците следват също с 6 и голова разлика 6-1, докато без точков актив са отборите на Уелс и Северна Ирландия.

И докато шотландците излязоха с най-доброто в този мач, то мениджърът на Уелс Гари Спийд не повика футболистите от английската Висша лига, тъй като реши да им даде по-дълга почивка.

Уелсците, които са съперници на България в европейските квалификации в Група G, откриха резултата в 36-ата минута чрез капитана си Робърт Ърншоу. Той вкара първия си гол за Уелс от май 2009-а година и общо 15-и с националната фланелка. Десният бранител Нийл Иърдли проби до аутлинията и върна топката, където Ърншоу я пое и преодоля Стивън Крейни и простреля вратара Алън Макгрегър.

Джеймс Морисън, който в деня на мача празнуваше 25-ия си рожден ден, изравни за шотландците в 55-ата минута. В 64-ата минута Кени Милър изведе шотландците напред в резултата, а в 70-ата с глава защитникът Кристоф Бера оформи крайното 3:1.

Следващите два мача от турнира ще се играят на 27-и и 29-и май. Най-напред ще излязат на терена Уелс и Северна Ирландия, а два дни по-късно ще се състои и мачът между Република Ирландия и Уелс.

Съставът на Уелс: Боаз Мейхил, Нийл Иърдли (60- Адам Матюс), Нийл Тейлър, Оуейн Тюдор Джоунс (72- Дейвид Вогън), Крейг Морган, Дарси Блейк, Анди Дорман (60- Дейвид Котрил), Анди Кинг (60- Аарън Рамзи), Сам Воукс (72- Стив Морисън), Робърт Ърншоу (46- Крис Гънтър), Джерамейн Ийстър.