Лидерът в група В на европейските квалификации Русия стигна само до 0:0 срещу домакина Армения.

Гостите имаха превъзходство през цялата среща, но не успяха да се възползват от създадените положения пред вратата на съперника.

В средата на първата част Алан Дзагоев изведе Александър Кержаков в чиста позиция, но той стреля право в тялото на Роман Березовский.

До почивката пропуски направиха Юрий Жирков, Игор Денисов и Роман Широков.

Игор Акинфеев на вратата на Русия рядко имаше работа, а ударите на арменците бяха предимно от дистанция и не го затрудниха особено.

След почивката Кержаков на два пъти пропиля добри възможности, а удар на Дзагоев профуча на сантиметри над целта след рикошет в играч на домакините.

За Армения най-чистото положения пропиля Юра Мовсисян, койтоотблизо не успя да засече топката в мрежата след подаване на Маркос Пицели.

В същата група Ейре победи с 2:1 като домакин Македония.

Футболистът на Левски Дарко Тасевски започна като титуляр за Македония, но бе заменен в 61-та минута.

За Ейре точни бяха МакГийди във 2-та и Роби Кийн в 21-та минута, а почетното попадение за гостите вкара Тричковски в 45-та минута.