Световният шампион Испания победи с 3:1 Литва в мач от квалификационна група И за Евро 2012. „Ла фурия” не срещна особени проблеми при домакинството си, въпреки че не можа да отбележи гол през първото полувреме.

Още в 47-та минута резултатът бе открит от Фернандо Йоренте, който се възползва от центриране на Серхио Рамос и с глава заби топката във вратата на Литва за 1:0.

Изненадващо гостите стигнаха до равенството в 54-та минута, когато Семаш Дарвидас се възползва от грешка в испанската обрана и с точен удар в ъгъла вкара топката във вратата на Касияс.

Само 2 минути по-късно отново Фернандо Йоренте даде преднина за своя отбор. Касорла се справи с Радавичиус и центрира на задна греда за нападателя, който с мощен удар с глава вкара за втори път във вратата на Карчемарскас.

Крайният резултат бе оформен от Давид Силва, който реализира в 79-та минута отново с глава. Серхио Рамос центрира на точката на дузпата, откъдето футболистът на Манчестър Сити с удар в горния ляв ъгъл вкара за 3:1.

В другия мач от групата Чехия победи Шотландия с 1:0 след гол на Хубник в 70-та минута.

В класирането Испания е лидер с 6 точки от 2 мача, следвана от Литва с 4, Шотландия с 4, Чехия с 3 и Лихтенщайн с 0.