В приятелски мач по футбол националните отбори на Швейцария и Австралия завършиха 0:0, като и двата отбора пропуснаха доста голови положения.

Капитанът на швейцарския национален отбор Александър Фрай пропусна дузпа през второто полувреме, а съперникът ни в квалификациите за Евро 2012 игра без контузените Хакан Якин и Транкило Барнета.

Вратарят Диего Беналио, който игра на Мондиал 2010, също отсъстваше. Роденият в Англия Скот Сътър направи дебют за националния отбор на Швейцария, като влезе на почивката на мястото на Гьокхан Инлер.

Във вторник Швейцария започва участието си в квалификациите за Евро 2012 с мач срещу отбора на Англия.

Състав на Швейцария: Вьолфли, Лихтщайнер (45’-Швеглер), Афолтер, Грищинг (45’-Фон Берген), Фернандес, Деген (69’-Циглер), Инлер (45’-Сътър), Маргаирас, Дердьок (45’-Шакири), Фрай (66’-Констанцо), Бенжаку.