Съперникът на България в квалификационната група за Евро 2012 – Швейцария завърши наравно 2:2 в контрола с един от домакините на първенството Украйна.

Александър Фрай откри резултата за „кръстоносците” в 40-та минута, но Александър Алиев изравни в началото на втората част. Отново Фрай даде аванс на Швейцария след асистенция на Хакан Якин в 62-та минута. Йевген Коноплянка оформи крайното 2:2 на стадиона в Женева с гол в 75-та минута.

Съставът на Швейцария:

Вьолфли, Циглер, Джуру, Афолтер, Лихтщайнер (71’ Фон Берген), Щокер (84’ Д.Деген), Инкел (46’ Желсон), Швеглер (66’ Костанцо), Барнета (46’ Шакуири), Якин, Фрай (Бен Калифа).

В друга контрола Румъния и Италия завършиха наравно 1:1, като и двата гола в мача реализира Киприан Марика, който първо откри в полза на Румъния през първата част, а в края на мача си отбеляза автогол за 1:1.

Холандия победи Турция с 1:0 след попадение на Клаас-Ян Хунтелаар, а Швеция и Германия завършиха 0:0.