Звездата на Англия Уейн Рууни не спести суперлативите си към капитана на „трите лъва“ Стивън Джерард след победата с 1:0 над Украйна снощи. Англия се наложи с 1:0, а единственият гол бе дело именно на Рууни след пас на Джерард, който в последствие бе избран и за играч на мача.

„Пасовете на Джерард на този турнир са невероятни. Стивън е футболист от световна класа и тази вечер бе наистина брилянтен“, заяви след мача Рууни, който записа първи минути на Евро 2012, след като изтърпя наказание от две срещи.

„Щастливи сме, че имаме футболист като него в отбора си“, каза още нападателят на Манчестър Юнайтед.

Рууни отбеляза единствения гол в мача в 48-ата минута след брилянтно центриране на Джерард отдясно. С победата Англия завърши на първо място в група D и на четвъртфиналите ще се изправи срещу отбора на Италия. Мачът е в неделя от 21:45 часа.