След като на старта на квалификациите направи равенство 4:4 у дома с Кипър, Португалия продължи да разочарова и загуби с 0:1 от Норвегия като гост във втория си двубой от Група H.

Въпреки липсата на суперзвездата си Кристиано Роналдо, иберийците бяха по-активният тим на стадиона в Осло, но за цял мач отправиха едва един точен изстрел към вратата на домакините.

Единственото попадение в двубоя норвежците вкараха в 21-ата минута чрез Ерик Хусеклеп и излязоха начело в класирането с пълен актив от 6 точки. В другата среща от потока Дания очаквано би Исландия с 1:0.

В среща от Група Е финалистът от Мондиал 2010 Холандия продължи с победите и се наложи с 2:1 над Финландия у дома.

Герой за лалетата бе вкаралият в петък хеттрик за победата с 5:0 над Сан Марино Клаас-Ян Хунтелаар. Сега Хунтелаар вкара само два гола (в 7-ата минута и в 16-ата от дузпа) и те бяха напълно достатъчни. Точен за финландците бе Микаел Форсел в 18-ата минута.

В другите мачове от Група Е се получиха следните резултати - Швеция - Сан Марино 6:0 и Унгария – Молдова 2:1. Начело с по 6 точки са Швеция и Холандия.