Всеки един от германските национали, плюс селекционера Йоаким Льов и неговия треньорски щаб, ще получат по 300 хил. евро, ако Германия успее да спечели предстоящото европейско първенство в Полша и Украйна следващата година.

Германия играе контролен мач срещу домакина на финалите Икрайна в Киев, който ще приеме финала на турнира на 1 юли.

„Треньорският щаб също е включен в тази схема“, коментира Йоаким Льов, потвърждавайки новината.

Ако пък Бундестимът се провали и не успее да излезе от груповата фаза на надпреварата, но то футболистите и щаба няма да получат нито цент премия.

За класиране на четвъртфиналите всеки един от отбора ще прибере по 50 000 евро, обявиха от Германската футболна федерация. Бонусите за достигане на полуфинал са 100 000 евро, а класиране за последния мач в турнира – по 150 хил. за всеки в отбора.