Кипър пропиля възможността да запише първа победа в настоящата квалификационна кампания за място на Евро 2012, завършвайки 0:0 на собствен терен с отбора на Исландия. Във вторник Кипър ще играе контролна среща с България.

В същата група Норвегия и Дания завършиха наравно 1:1, а „червеният динамит” може да съжалява, че изпусна победата в срещата.

След тези резултати в група Н, Кипър има едва 2 точки, а Исландия- 1. Начело е Норвегия с 10 пред Португалия и Дания с по 7.

Един от най-опитните в кипърския състав, халфът на Апоел (Никозия) Хрисостомос Михаил пропусна да вкара от дузпа в 21-ата минута. Вратарят на исландците Стефан Магнусон обаче спаси наказателния удар, както и още поне половин дузина сигурни голове.

Словенският съдия Дарко Цеферин отсъди дузпата заради нарушение на Кристиан Сигурдсон срещу Андреас Авраам. След пропуска на Михаил обаче кипърците не се отчаяха и продължиха да нападат, но при отсъствието на Йоанис Окас и Михалис Константину нямаше кой да нанесе решаващия удар. В последната минута на срещата Константинос Макридис пък тресна страничната греда.

Отборът на Исландия основно се защитаваше, но създаде едно много добро положение за гол през първото полувреме, което Биркир Севирсон не успя да реализира. Накрая на мача домакините отново натиснаха, като в 78-ата минута вратарят Магнусон извади топовен шут на Макридис, а при добавката с крак отрази удара на Алонефтис. Малко преди Макридис да удари гредата над Магнусон, същото направиха и северняците. От 20 метра Хейдар Хелгусон натресе рамката над Йоргалидис.

Състав на Кипър: Антонис Йоргалидис, Савас Пурсайтидис (61- Мариос Илия), Йоргос Меркис, Валентинос Сиелис (46- Джейсън Деметриу), Андреас Авраам, Синиша Добрашинович, Хрисостомос Михаил, Константинос Макридис, Константинос Харалампидис, Ефстатиос Алонефтис, Димитрис Христофи (73- Нектариос Александру).