Хърватия постигна много ценна победа с 2:1 при гостуването си на прекия конкурент в група F Израел. По този начин „шахматистите” оглавиха класирането в групата.

Гостите имаха надмощие от самото начало на мача и в 7-та минута след удар на Иван Ракитич топката срещна напречната греда.

Домакините поизравниха играта, но в 36-та минута отборът на Хърватия получи право да изпълни дузпа. Наказателният удар бе реализиран от Нико Кранчар.

В 41-та минута гостите удвоиха своята преднина, след като Модрич подаде към Кранчар, а той с хубав удар преодоля Ауате.

През второто полувреме по-чистите положения отново бяха пред вратата на Ауате, но той направи добри спасявания.

Футболистите на Израел успяха да отбележат само почетен гол дело на Шехтер в 81-та минута.

До края на мача домакините имаха още две добри възможности, но пропуснаха да вкарат изравнително попадение.

Така Хърватия вече има актив от 7 точки и е лидер в групата. Гърция и Грузия имат по 5 точки, Израел е с 4, Латвия с 3, а Малта с 0. Всички отбори в групата са с по три изиграни мача.