Новият селекционер на Уелс Гари Спийд дебютира със загуба начело на тима. Уелс загуби с 0:3 от Република Ирландия в среща от четиристранния приятелски турнир в Дъблин.

Отборът на Уелс е съперник на България в европейските квалификации, като в първия мач българският отбор спечели с 1:0 като гост в дебюта на Лотар Матеус като селекционер на "трикольорите".

Всичките три попадения бяха отбелязани след почивката като Дарън Гибсън откри след част игра, Деймиън Дъф покачи на 2:0 седем минути по-късно, а Кийт Фейхи в 83-та минута оформи крайния резултат.

На 26-ти март Уелс играе с Англия поредната квалификация за Евро'2012.

Най-доброто положение за Уелс в мача бе в края на първото полувреме, когато Шей Гивън спаси удар на Саймън Чърч. В другия мач от турнира по-късно днес ще играят Шотландия и Северна Ирландия.