С късен гол на своя централен нападател Един Дзеко отборът на Босна и Херцеговина победи Румъния с 2:1 и Босна и Херцеговина запази шансове за класиране за Евро 2012.

През първото полувреме домакините доминириха, но при контраатака в 29-та минута румънците откриха резултата чрез Чиприан Марица.

До края на полувремето домакините бяха близко до изравняването, но пропуски направиха Звездан Мисимович и Един Дзеко.

В 65-та минута Ведад Ибишевич изравни с глава след центриране от фаул, а в 83-та минута Един Дзеко отбеляза победния гол след центриране на Миралем Пянич от корнер.

"Аз съм толкова горд от своите момчета, заяви старши треньорът на Босна и Херцеговина Сафет Сушич. Аз бях професионален футболист 20 години, но това е най-скъпата ми победа".

Следващият мач на Босна и Херцеговина е като гост на 3 юни на Румъния.