Отборите на Дания и Португалия ще определят в директен сблъсък помежду си победителя в група Н от евроквалификациите.

Дания победи с категоричното 4:1 като гост Кипър.

„Датският динамит” реши крайния изход на срещата в мача още през първите 45 минути на срещата.

В 7-та минута Якобсен даде гол аванс за Дания, след което Ромедал на два пъти и Крон-Дели направиха резултата 4:0.

Почетното попадение за Кипър вкара Авраам в 45-та минута.

Португалия срещна минимални трудности срещу Исландия и победи с 5:3 като домакин.

С два бързи гол на Нани в 13-та и в 21-та минута, Португалия поведе с 2:0.

Елдер Пощига се разписа в 44-та минута, правейки резултата 3:0 за Португалия.

В началото на второто полувреме Йохансон вкара два гола за Исландия и върна интригата в срещата.

Моутиньо в 81-та и Елисеу в 90-та осигуриха победата за Португалия.

Исландия стигна до по-почетна загуба с гол от дузпа на Сигурдсон в даденото от съдията допълнително време на мача.

Така Португалия и Дания имат по 16 точки и ще решат кой отбор ще се класира директно за Евро 2012 в предстоящия мач помежду им, който ще се играе в Копенхаген на стадион „Паркен”.