Футболистите на Чехия тренираха изпълнения на дузпи на днешното занимание на отбора два дни преди четвъртфиналната среща от Европейското първенство по футбол срещу Португалия.

"В началото почти всички вкарваха. Когато обаче решихме да играем на пари, вратарите внезапно започнаха да спасяват дузпа след дузпа", коментира с усмивка нападателят Ян Резек.

Капитанът Томаш Росицки се присъедини днес следобед към съотборниците си в базата във Вроцлав.

Росицки получи травма при победата над Гърция в група "А" с 2:1 миналия вторник и оттогава се възстановява.

Плеймейкърът, който беше в Прага за специализирани медицински изследвания, но по всяка вероятност той няма да бъде на разположение на селекционера Михал Билек за четвъртфинала срещу Португалия.

"Не е добре да се играе без тренировки. Предстои ни четвъртфинал на Европейско първенство, който при всички

положения ще бъде тежък. Рискът е много голям", коментира ситуацията около Росицки мениджърът на националния отбор Владимир Шмицер.