Отборът на Англия продължи с победния си ход в нашата квалификационна група G за Евро 2012. След разгрома над България в първия мач, днес „трите лъва” нямаха проблеми като гост на Швейцария и се наложиха с 3:1 в Базел.

Звездата в селекцията на Фабио Капело – Уейн Рууни, който бе под сериозна въпросителна за мача, заради разразилия се в последните дни секс-скандал, откри головата сметка за гостите още в десетата минута.

Въпреки превъзходството на Англия през цялата първа част, до почивката нов гол не падна. Той дойде едва в 69-ата минута и бе дело на Адам Джонсън. Пет минути преди второто попадение в срещата, домакините останаха с човек по-малко на терена, след като от игра бе остранен Стефан Лихтщайнер заради втори жълт картон.

Домакините успяха да се върнат в мача само две минути по-късно с гол на Шердан Шакири, който преодоля Джо Харт с удар от над 25 метра. Точка на спора обаче сложи смяната Дарън Бент, който бе изведен добре отляво и със силен шут оформи крайното 3:1.

Така Англия се завърна на върха във временното подреждане на група G, където България окупира последното място.