Швеция се наложи с 2:1 при домакинството на Румъния на „Френдс Арена“ в евроквалификационен мач от група „F“.

Футболистът на Лудогорец Драгош Григоре игра 90 минути за Румъния. Клаудиу Кешеру се появи в игра през второто полувреме и вкара гол. Козмин Моци остана на резервната скамейка и не се появи в игра.

Швеция поведе в резултата в 33-та минута с гол на Робин Куайсон.

Шведите удвоиха своята преднина в 40-та минута с попадение на Виктор Клаесон.

Румъния върна един гол в 58-та минута. Марин подаде към Кешеру, който с глава отблизо вкара топката във вратата на Робин Олсен.

Емил Крафт излезе сам срещу Татарушану в 65-та минута, но вратарят на Румъния спаси удара му.

Чиприан Татарушану се намеси отново решаващо в 83-та минута, когато отрази удара с глава на Маркус Берг.

Пред Виктор Клаесон се откри много добра възможност в 85-та, но ударът му не намери целта.

Татарушану направи ново класно спасяване в първата минута на добавеното време на срещата, когато отрази удара на Александър Исак.

Румъния можеше да изравни резултата в заключителните минути на срещата, но Робин Олсен спаси удара на Кристиан Сапунару.

В следващия мач Швеция гостува на Норвегия, а Румъния е домакин на Фарьорските о-ви.