Глазгоу Рейнджърс спечели 53 титла на Шотландия след победа с 1:0 при гостуването на Хибърниън. Единственият гол в срещата вкара Кайл Лафърти след асистенция на Кени Милър още в 17-ата минута.

Най-чистото положение за "зелените" от Единбург бе пропуснато от Дерек Риърдън 13 минути преди последния съдийски сигнал. Три кръга преди края на шотландското първенство "сините" имат 83 точки, а Селтик е на втора позиция със 72.

По-рано днес "зелено-белите" спечелиха с 2:0 при гостуването си на Дънди Юнайтед. Диоманси Камара и Роби Кийн от дузпа донесоха победата за Селтик. Това обаче се оказа недостатъчно на „детелините” да попречат на своя голям съперник Рейнджърс да триумфира с втора поредна титла във Висшата лига на Шотландия.