Мегазвездата Лионел Меси изигра поредния си силен мач за Аржентина при успеха с 3:0 над Еквадор в 1/4-финалите на турнира Копа Америка. Десетката се отчете с гол и две асистенции за своя тим, който в полуфиналите ще се изправи срещу Колумбия. В другия полуфинал ще се сблъскат домакинът Бразилия и Перу.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

През първото полувреме преобладаваха физическите сблъсъци и играта бе прекъсвана често. Селекционерът на Аржентина Лионел Скалони дори беше пред отстраняване на трибуните, след като влезе в пререкание с четвъртия съдия заради спорно отсъждане.

Малко след средата на първото полувреме Николас Отаменди извърши грубо нарушение срещу Енер Валенсия. Много добра възможност се откри  пред Меси, но ударът му към далечната греда срещна напречния стълб.

Малко преди почивката обаче Аржентина стигна до откриване на резултата, като след асистенция на Меси успя да изненада стража на Еквадор Ернан Галиндес.

Втората част беше по-различна от първата. Играчите на Аржентина печелеха време, стигаше се до чести прекъсвания, а футболистите и да двата отбора имаха претенции към рефера за нарушения. Така се стигна до 84-ата минута, когато Лаутаро Мартинес удвои аванса на “албиселесте” след втората асистенция на Меси.

Малко по-късно Еквадор остана с човек по-малко след изгонването на Пиеро Хинкапи, а Аржентина получи право на пряк свободен удар. Зад топката застана Меси, който оформи крайния резултат.

Така Еквадор в шести пореден мач не успя да запише успех над Аржентина, докато “гаучосите” гледат смело към полуфиналите и се надяват да прекъснат 28-годишната суша на Копа Америка.