Отборът на Колумбия надви Уругвай с 1:0 и продължава напред към полуфиналите на Копа Америка. Двата тима не намериха път към вратата на противника в редовното време и решиха изхода на мача след изпълнение на дузпи.

Срещата стартира с натиск на символичните домакини. След четвърт час игра Единсон Кавани се свлече в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията и претенциите на уругвайците.

В края на първата част Колумбия профука чиста възможност за откриване на резултата, след като Луис Муриел стреля встрани от вратата. Второто полуврме започна по идентичен начин - с пропуск на колумбийците. Този път Дуван Сапата се включи добре в наказателното поле, но шутът му бе блокиран от защитник.

В 73-ата минута Муслера опази нулевото равенство, отразявайки удар с глава на Сапата.

След изтичането на редовните 90 минути се пристъпи направо към изпълнение на дузпи, където Давид Оспина отрази два удара на противника и класира Колумбия напред в турнира.

В следващата фаза тимът ще се изправи срещу Аржентина. В другия полуфинал ще се сблъскат домакинът Бразилия и Перу.