Отборът на Бразилия е на полуфиналите на Копа Америка, след като се наложи с 1:0 над Чили. Почетният гол в мача бе дело на Лукас Пакета и падна в 46-ата минута. Халфът на Лион замени Роберто Фирмино на почивката и секунди след началото на втората част отбеляза победното попадение.

Двубоят съвсем не бе лесен за бразилците. Две минути след гола на Пакета "Селесао" остана с човек по-малко заради червен картон на Габриел Жезус. Нападателят на Манчестър Сити извърши грубо нарушение и бе изгонен. До края Чили имаше инициативата, но не успя да изравни.

Полуфиналният сблъсък срещу Перу ще се състои на 6-и юли. Другият полуфиналист ще бъде определен от двойките Аржентина - Еквадор и Уругвай - Колумбия.