Бившият защитник на ЦСКА Радослав Забавник игра цял мач при равенството 2:2 на неговия Майнц като домакин на Байерн Мюнхен.

Двубоят бе битка за 3-ото място на турнира „LIGA total! Cup”, в който срещите се играха в две полувремена по 30 минути, а баварците се окичиха с бронза, след като бяха по-точни при дузпите и спечелиха с 5:4.

Майнц поведе чрез Новески в 11-ата минута, но Байерн направи обрат и дръпна с 2:1 с попадения на Алба (30’+1’) и Петерсен (57’ от дузпа), а Ужа фиксира крайното 2:2 в 59-ата.

При дузпите точни за мюнхенци бяха Алаба, Мюлер, Кроос, Тимошчук и Пранийч, а Петерсен, който бе вкарал от бялата точка в редовното време пропусна. За Майнц пропуски направиха вкаралите от игра Новески и Южа, а дузпите си отбелязаха Сото, Слишкович, Йълмаз и Щибер.

Във финала на четиристранния турнир шампионът Борусия Дортмунд би с 2:0 Хамбургер с голове на Сантана и Мохамед Зидан и спечели предсезонната надпревара.