Хамбургер победи Байерн с 2:1 в четиристранен турнир, който се играе в полувремена от по 30 минути. В другия полуфинал шампионът Дортмунд се справи с 1:0 срещу домакините на надпреварата от Майнц.

За Байерн като титуляр излезе новият вратар на тима Мануел Нойер, но именно негова грешка доведе до първия гол в мача, дело на Сон в 7-а минута. Отново 19-годишният Сон покачи на 2:0 в 30-а минута.

През второто полувреме Байерн опита да стигне до изравняване, но единствено успя да реализира почетен гол в края чрез резервата Кроос.

В другия двубой Борусия показа, че е с класа над съперника си от Майнц и заслужено стигна до успеха след гол на новото попълнение Перишич в 46-а минута.

Така във вторник във финала един срещу друг ще се изправят Борусия Дортмунд и Хамбургер, а Байерн и Майнц ще спорят за третото място.