Единсон Кавани се превърна в герой за Манчестър Юнайтед, след като вкара победния гол за своите в мача срещу Евертън за Купата на Лигата. Уругваецът се разписа в 88-ата минута, а 8 минути по-късно Антони Марсиял затвърди успеха с друго късно попадение. Кавани обаче се отличи с провинение в този мач, което можеше да му донесе изгонване и да реши мача в по-различна посока.

През първото полувреме нападателят на "червените дяволи" хвана за гушата защитника на "карамелите" Йери Мина и го повали на тревата в централния кръг. Главният рефер на срещата Анди Мадли остави тази ситуация без внимание. В добавка в това издание на Купата на Лигата беше взето решение да не се използва системата за видеоповторение (ВАР).

Така Манчестър Юнайтед победи с 2:0 в четвъртфинала и се класира за полуфинал в турнира, където ще се изправи срещу градския си съперник Манчестър Сити. Мачът е на 5-и януари. В другия финал един срещу друг ще се изправят Тотнъм и Брентфорд.