Вратарят Мартин Дубравка подписа договор с Тотнъм, съобщи клубът от английската Висша лига.
37-годишният футболист ще се присъедини към водения от мениджъра Роберто Де Дзерби отбор от 1 юли, след като изтече контрактът му с Бърнли. Дубравка изигра 35 мача с екипа на Бърнли през миналия сезон.
„Всичко се разви доста бързо и наистина съм щастлив да съм тук. Обичах да гледам отборите на Роберто през годините и знам всичко за неговия стил, визия и фантастичните фенове“, коментира вратарят в изявление, публикувано от агенция Reuters.
Мартин Дубравка има богат опит във Висшата лига, след като подписа с Нюкасъл през 2018 година. Той прекара седем сезона в клуба, записвайки 179 мача, преди да премине в Бърнли през 2025-а.
Словакът имаше и кратък престой под наем в Манчестър Юнайтед през 2022 година, когато отборът спечели Купата на лигата.
Дубравка има 60 срещи за националния отбор на Словакия във всички турнири.