Нюкасъл се наложи с 2:0 над Брайтън в мач от петия кръг на Чемпиъншип, и записа трета поредна победа във втория ешелон на Англия.

Успехът изпрати "свраките" в челната половина на таблицата, а дойде и след доста убедително представяне.

За Брайтън това бе първо поражение за сезона.

Джамал Ласелс откри резултата още в 15-та минута, след центриране от пряк свободен удар, което капитанът засече с глава.

Полузащитникът на Нюкасъл Йоан Гуфран вдъхнови "Сейнт Джеймсис Парк" със страхотно изпълнение в 25-та минута. Гуфран финтира съперник и заслужи аплодисменти, а след това и тежка въздишка от феновете, след като с уникален изстрел от 30 метра нацели напречната греда.

Отлична акция за домакините направиха Мохамед Диаме и Мат Ричи, но изстрелът на последния бе блокиран в 30-та минута.

След почивката в 53-та минута гредата спря и Брайтън, след удар на Антони Нокяр.

Минута по-късно Сам Балдок си изпроси втори жълт картон за фаул срещу Матс Селс, и бе изгонен, оставяйки Брайтън с 10 души.

В 63-та минута Джонджо Шелви реализира втори гол за Нюкасъл от пряк свободен удар, а малко по-късно пропусна да направи 3:0.

В добавеното време Селс направи отлично спасяване за домакините, на удар на Нокяр.