Отборът на Нюкасъл записа лесна победа с 3:0 над Фулъм. Успехът ще свали напрежението надвиснало над мениджъра Еди хау и играчите, след като в последните си три мача във всички състезания, „свраките” инкасираха три поражения.

Още в 22-ата минута на срещата гостите от Лондон останаха с човек по-малко на терена, след като Раул Хименес получи директен червен картон. Въпреки численото си предимство на терена, футболистите на Нюкасъл не успяха да се възползва и да превземат противниковата врата.

През втората част обаче, умората в състава на „котиджърс” си каза думата. Домакините успяха да стигнат до три безответни гола, които им гарантираха трите точки в мача. Резултатът бе открит от Люис Майло в 57-ата минута, а Мигел Алмирон удвои седем по-късно. Точка на спора на „Сейнт Джеймсис Парк” сложи централният бранител на Нюкасъл Дан Бърн.

След спечелените три точки „свраките” заеха шестото място във временното класиране с актив от 29 точки. Фулъм е 11-ти с 21 пункта.