Тотнъм даде прекрасен старт на една нова епоха. Момчетата на Маурисио Почетино дебютираха с успех с 2:0 над Кристъл Палас на новия си "Тотнъм Стейдиъм".

В историческата среща от 31-ия кръг на Висшата лига по едно попадение за домакините реализираха Хюн-Мин Сон (55’) и Кристиан Ериксен (80’). Южнокореецът влезе в историята като вкаралия първия гол на новото съоръжение на "шпорите".

Тотнъм - Кръстъл Палас

източник: Gulliver/GettyImages

Преди началото на двубоя се проведе официална церемония по откриването на стадиона, който трябваше да стане дом на клуба още през септември 2018-а г. Забавянето на довършителните работи в крайна сметка изпрати първия мач на Тотнъм с почти 8 месеца напред във времето.

Все пак трибуните бяха окъпани с надписи "Добре дошли вкъщи", а началото бе дадено с мощна заря, която освети небето над Лондон.

След този успех "белите" остават 4-ти с 61 точки, на две зад третия Арсенал (63 т.) и равен брой с петия Манчестър Юнайтед (61 т.), Кристъл Палас е 13-ти с 36 пункта.

Иначе срещата мина изцяло под диктата на домакините. Играчите на Почетино започнаха по-настойчиво, като в първите десетина минути с пропуски се отличиха Деле Али и Кристиан Ериксен.

В 17-ата Висенте Гуаита отрази изстрел на Ериксен от средна дистанция. В 21-ата минута Деле Али за втори път в мача пробва своя мерник, но шутът му мина встрани.  В 44-ата минута подаване от корнер намери Хари Кйен, който стреля с глава, но не успя да намери вратата на съперника.

През второто полувреме Тотнъм реализира своите положения. В 55-ата минута Хьон-Мин Сон влезе в историята с първия гол на новия стадион, след като получи пред границата на наказателното поле и стреля с левия крак. Там се получи рикошет в крака на Лука Миливоевич, след което топката влетя в опразнения ляв ъгъл на вратата на "орлите".

В 80-ата минута Кейн се отскубна от противниковата отбрана и навлезе в наказателното поле. Макартър опита да изчисти, но там бе Ериксен, който се възползва от създалия се шанс и удвои преднината на домакините с прецизен шут.

В 85-ата Юго Лорис се намеси прекрасно след шут на Ван Аанхолт, а секунди по-късно резервата Кристиан Бентеке от няколко метра пропусна да се разпише с глава.

До края Тотнъм задрържа аванса си и стигна до първия си успех на новото си съоръжение.

Тотнъм - Кристъл Палас 2:0

1:0 Хьон-Мин Сон 55'

2:0 Кристиан Ериксен 80'

Състави на двата отбора:

Тотнъм: Лорис, Трипиър, Алдервейрелд, Вертонген, Дейвис, Сисоко, Али (Моура 82'), Сон (Уанаяма 92'), Ериксен, Роуз (Уинкс 69'), Кейн

Треньор: Маурисио Почетино

Кристъл Палас: Гуаита - Ван-Бисака, Томкинс, Кели, Ван Аанхолт, Куяте (Таунзенд 80'), Миливоевич, Макартър, Заха, Батшуай (Бентеке 82'), Шлуп

Треньор: Рой Ходжсън

Главен съдия: Андре Маринър