Манчестър Юнайтед победи с 3:0 Борнемут в първия си мач за 2023-а година. Двубоят на „Олд Трафорд“ не започна много общеващо откъм положения, но след първия гол на Каземиро действията на терена станаха малко по-атрактивни. Бразилецът откри в средата на първата част, а само четири минути след почивката Люк Шоу удвои. Маркъс Рашфорд вкара третото попадение във вратата на „черешките“ няколко минути преди изтичането на редовното време.

С победата тимът от Манчестър събра 35 точки на четвъртата позиция в таблицата. С пет точки пасив на петата позиция е Тотнъм.

Gulliver/GettyImages
47 снимки

Двубоят започна спокойно и без положения. И двата отбора се стараеха да разиграват топката и да не допускат грешки. В 11-ата минута дойде първото положение в мача, когато Шоу центрира добре и Марсиал нанесе неточен удар с глава.

Без положение Юнайтед реално стигна и до гол за 1:0. Каземиро засече на първа греда центриране от пряк свободен удар на Ериксен и откри.

Борнемут реагира добре и сътвори хубава комбинация, която изведе Антъни сам срещу Де Хеа. Испанският вратар спаси, но впоследствие бе маркирана и засада. Малко след това чудесно центриране на Бруно Фернандеш от левия фланг едва не бе засечено от Рашфорд на метри от голлинията.

Към края на полувремето се наложи Ван де Беек да бъде изваден след грубо, но и неумишлено влизане в краката му. Алехандро Гарначо го замени.

Само четири минути след почивката тимът от Манчестър удвои. Домакините развиха добра атака през центъра на терена, която стигна до дъгата, а оттам топката бе насочена към Гарначо леко вдясно. Аржентинецът с едно докосване намери връхлитащия Шоу и той направи 2:0.

Домакините можеха да вкарат и трети гол, ако Антони Марсиал, от непосредствена близост, бе засякъл по-добре с глава центриране от десния фланг. "Черешките" обаче отговориха с две много добри ситуации, при втората от които Джейдън Антъни стреля опасно по диагонал и принуди Де Хеа да покаже най-доброто, на което е способен.

Точно след изминаването на 70 минути игра Рашфорд опита удар по земя в далечния ъгъл, но не намери вратата. Няколко минути по-късно гредата помогна на Травърс. Гарначо си освободи място за удар и разтресе левия стълб.

Далот също имаше хубав шанс да вкара. Португалският краен бранител стреля високо и ударът му щеше да попадне под напречната греда, но Травърс изби в корнер. След ъгловия удар топката попадна у Гарначо, който с по-слабия си ляв крак шутира към близкия ъгъл и Травърс отново трябваше да прави спасяване.

Борнемут на свой ред създаде още един шанс поне да намали резултата, но късметът отново не бе на страната на Джейдън Антъни.

Четири минути преди изтичането на редовното време Люк Шоу с блестящ вертикален пас намери Бруно Фернандеш, а португалецът достави топката с едно докосване на Рашфорд, който на празна врата не сбърка за 3:0.

FT / Манчестър Юнайтед - Борнемут 3:0

1:0 Каземиро 23`

2:0 Люк Шоу 49`

3:0 Маркъс Рашфорд 86`

Манчестър Юнайтед:  Давид де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Люк Шоу, Каземиро, Кристиан Ериксен, Бруно Фернандеш, Дони ван де Беек, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал

Мениджър: Ерик тен Хаг

Борнемут: Марк Травърс, Адам Смит, Маркос Сенеси, Лойд Кели, Крис Мефам, Джейдън Антъни, Люис Куук, Джеферсон Лерма, Филип Билинг, Раян Кристи, Доминик Соланке

Мениджър: Гари О`Нийл