Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Лутън в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Виктор Линдельоф донесе трите точки с гол в 59-ата минута. Успехът на "червените дяволи" бе помрачен от контузиите на двама основни играчи - Кристиан Ериксен и Расмус Хойлунд. Те бяха сменени и още не е ясно колко време ще отсъстват от терените. Победата бе втора поредна за Юнайтед в Чемпиъншип и под №30 за Тен Хаг в 50-ия му мач начело на тима.

Манчестър Юн Лутън

Домакините бяха по-активният отбор и създадоха доста положения пред вратата на "шапкарите", но показаха неточен мерник. Най-фрапантните пропуски направиха Хойлунд и Рашфорд, а на няколко пъти стражът Томаш Камински се намеси блестящо.
"Червените дяволи" се хвърлиха в атака още с началния съдийски сигнал и набързо стигнаха до два корнера, които създадоха главоболия на гостите. В 6-ата минута Рашфорд от добра позиция шутира мощно, но над вратата на Лутън. Четири минути по-късно вратарят Камински спаси удар на Расмус Хойлунд отблизо. Диого Далот достави отлично центриране в наказателното поле в 16-ата минута и Скот Мактоминей стигна първи до топката, но ударът му с глава не намери целта. И Бруно Фернандеш не успя да уцели вратата на гостите в 24-ата минута от 15-ина метра. Късметът бе на страната на Лутън в 31-ата минута, когато силен изстрел на Рашфорд рикошира в бранител и излезе в корнер.

Изненадващо гостите можеха да поведат в 36-ата минута, след като Карлтън Морис от точката на дузпа с глава прати топката в долния ляв ъгъл, но Андре Онана показа блестящ рефлекс и изби. Пет минути преди почивката Ерик тен Хаг направи принудителна смяна - Кристиан Ериксен се контузи и бе заменен от  Мейсън Маунт. Секунди по-късно Алехандро Гарначо бе изведен чудесно очи в очи с вратаря на Лутън, но се забави и не можа да нанесе хубав удар.

И второто полувреме започна с натиск на "червените дяволи". Страхотен шанс се откри пред Расмус Хойлунд в 49-ата минута, след като Бруно Фернандеш от фал качи топката на главата му. Нападателят обаче от вратарското поле отново стреля неточно.

Усилията на домакините дадоха резултат в 59-ата минута. Мейсън Маунт изведе отдясно Рашфорд, който центрира остро по земя и това предизвика разбъркване пред вратата на "шапкарите". Топката стигна до Виктор Линдельоф, който с премерен удар откри резултата - 1:0.

Юнайтед пропусна златна възможност да удвои резултата в 70-ата минута след брилянтна контраатака, извела Рашфорд на голова позиция. Ударът му обаче бе в обсега на Томаш Камински и стражът на "шапкарите" не позволи да бъде преодолян за втори път. 12 минути преди края Тен Хаг направи още принудителна смяна - Хойлунд излезе контузен, а в игра влезе Антони Марсиал. Рафаел Варан също се появи на терена на мястото на Серхио Регилон. Малко след това последва страхотно центриране от десния фланг на Бруно Фернандеш. Скот Мактоминей изпревари бранителите и стреля с глава, но Камински отново показа класа и изби.

FT   |   МАНЧЕСТЪР ЮН - ЛУТЪН 1:0

1:0 Виктор Линдельоф (59)

Манчестър Юн: 24. Онана, 20. Далот, 5. Магуайър, 2. Линдельоф, 15. Регилон, 39. Мактоминей, 14. Ериксен, 10. Рашфорд, 8. Фернандеш, 17. Гарначо, 11. Хойлунд
Мениджър Ерик тен Хаг
Лутън: 24. Камински, 15. Менги, 4. Локиър, 2. Ошо, 12. Каборе, 13. Накамба, 6. Баркли, 45. Даути, 30. Таунзенд, 7. Огбене, 9. Морис