Уотфорд и Манчестър Сити играят при резултат 1:3 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" откриха резултата чрез Рахийм Стърлинг (4), а малко преди края на първото полувреме Джак Грийлиш удвои преднината на тима си. В началото на второто полувреме Бернардо Силв реализира и трети гол за гостите, а в заключителните минути на двубоя домакините намалиха чрез Кучо Ернандес, но за повече няма сили и възпитаниците на Пеп Гуардиола спечелиха трите точки.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

По този начин Манчестър Сити се изкачи на върха във Висшата лига с актив от 35 точки, с една повече от Ливърпул, докато Уотфорд е 17-и.

Гостите стартираха отлично двубоя и наложиха натиск в първите минути. Това даде резултат в 4-ата минута, когато Фил Фодън получи отляво, след което центрира на далечната греда, където Рахийм Стърлинг засече в мрежата на Даниел Бакман.

"Гражданите" продължиха да притискат съперника си и в 11-ата минута вратарят на "стършелите" трябваше да се намесва решително след изстрел на Джак Грийлиш. Възпитаниците на Пеп Гуардиола затвърдиха превъзходството си и напълно контролираха владението на топката. Десет минути по-късно отново аанглийският национал бе близо до попадение, но изстрелът му бе отразен отново от Даниел Бакман.

В 31-ата минута гостите удвоиха преднината си, след като организираха скоростна контраатака. Бернардо Силва изведе Илкай Гюндоган в наказателното поле, след което германецът стреля, но стражът на домакините отрази. Португалецът стигна първи до топката и с премерен удар реализира.

До края на първото полувреме действията на терена не се промениха, но до до нов гол не се стигна.

На почивката Клаудио Раниери включи в игра Юрай Куцка, но отново Манчестър Сити бе по-агресивния отбор и само самопожертвователна намеса на защитник на домакините в 50-ата минута спря Рахийм Стърлинг към трети гол за гостите.

Две минути по-късно крилото отново напредна бързо в половината на съперника и стреля в близкия ъгъл, но Даниел Бакман решително боксира.

В 64-ата минута "гражданите" направиха резултата класически, след като Бернардо Силва реализира красиво с техничен изстрел в горния десен ъгъл.

Малко след това удар на Джак Грийлиш срещна напречната греда.

В 74-ата минута Уотфорд намали изоставането си. Кучо Ернандес получи в наказателното поле и стреля, при което ударът му срещна страничния стълб, след което нападателят технично реализира.

До края на двубоя "гражданите" успяха да задържат аванса си и се поздравиха с трите точки.

УОТФОРД - МАН СИТИ 1:3

0:1 Рахийм Стърлинг 4'

0:2 Бернардо Силва 31'

0:3 Бернардо Силва 64'

1:3 Кучо Ернандес 74'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

УОТФОРД: Даниел Бакман, Кико Фемения, Уилям Троост-Еконг, Крейг Каткарт, Дани Роуз, Имран Лоуза, Том Клевърли, Муса Сисоко, Емануел Денис, Жоао Педро, Джошуа Кинг

Мениджър: Клаудио Раниери

МАН СИТИ: Едерсон, Кайл Уокър, Рубен Диаш, Аймерик Лапорт, Жоао Кансело, Родри, Илкай Гюндоган, Бернардо Силва, Райийм Стърлинг, Джак Грийлиш, Фил Фодън