Уулвърхемптън извоюва първи успех над Нюкасъл в историята на Висшата лига! "Вълците" откраднаха трите точки от "Сейнт Джеймсис парк" в добавеното време на втората част, когато Мат Дохърти (94') донесе успеха с 2:1 в срещата от 16-ия кръг на шампионата.

На „Сейнт Джеймсис парк“ първите два гола паднаха през първата част. Уулвс откри в 17-ата минута, когато Диого Жота им даде аванс, след подаване на Елдер Коща в наказателното поле. Само 6 по-късно Нюкасъл отговори с попадение на местния любимец Айозе Перес с глава (23‘), след пас на Соломон Рондон.

Нюкасъл - Уулвърхемптън

Трите точки за гостите бяха спечелени в 94-ата минута, когато Мат Дохърти се оказа на пътя на топката на празна врата, след първоначален удар на Диого Жота, и донесе успеха за своите.

Така Уулвърхемптън се изкачва до 10-ото място в таблицата с актив от 22 точки. Това е втори успех за тима през тази седмицата, след като по-рано бе надигран и един от фаворитите за титлата - Челси (2:1). Нюкасъл, от своя страна, записа седма домакинска загуба от началото на сезона (общо десета), което оставя "свраките" на 15-то място с актив от 14 точки.

Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като в 57-ата минута бранителят ДеАндре Йедлин бе изгонен след директен червен картон за нарушение в гръб срещу Диего Жота.

Двата тима потърсиха головете още от първите секунди. В 3-ата Диаме центрира в наказателното поле, където Рондон спря на гърди и стреля от полулегнало положение, но Патрисио улови.

В 17-ата минута падна и първото попадение. Елдер Коща намери с прекрасен пас Диого Жота в полето на съперника. Там Ласелс пропусна топката над себе си, а португалецът спря на гърди и от няколко метра изпрати топката в мрежата покрай Мартин Дубравка.

Само 6 минути след това равенството беше възстановено. Първо, Рондон стреля умело от пряк свободен удар, но топката се отби в напречната греда и тупна пред голлинията. Тя се върна в купа от играчи, а след това отиде на фланга. Там Рондон отново я пое и центрира към наказателното поле на съперника. На точното място сега бе Айозе Перес, който стреля качествено с глава и не остави шансове на Мартин Дубравка.

25-ата минута Рондон получи пред наказателното поле, обърна се и стреля по земя, но право в ръцете на Патрисио. 5 по-късно Фернандес стреля с глава, след подаване на Ки в наказателното поле от пряк свободен удар. Топката обаче се спря право в ръце на Патрисио.

В 51-ата минута Ласелс изблъска с ръка Адама Траоре, докато двамата спринтираха към топката, но Майк Дийн не спря играта. В 57-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като десният бранител ДеАндре Йедлин изостана и повали с дърпане на фланелката Диого Жота малко пред наказателното поле.

В 75-та минута Хименес бе изключително близо до това да вкара втори гол за своя тим. Резервата осъществи страхотна индивидуална акция в предни позиции и стигна до наказатленто поле на домакините. Оттам той стреля мощно, но топката тресна напречната греда и излетя напред. 10 минути преди края Уулвс стигна до още един голям шанс, когато Жота шутира технично с левия крак, но Дубравка изби в корнер.

Драмата се реализира в добавеното време, когато шут на Жота от близко разстояние бе париран от стража на домакините. Топката обаче попадна върху главата на останалия сам на далечна греда Мат Дохърти, който от няколко метра донесе трите точки на своя отбор.