Кардиф Сити изпадна от Висшата лига след поражението си с 2:3 у дома от Кристъл Палас в двубой от 37-ия кръг на първенството.

Лондончани поведоха в резултата чрез Уилфред Заха и асистенция на Андрос Таунзенд в 28-ата минута, но автогол на Мартин Кели изравни резултата само три минути след това.

Батчуай отново изведе "орлите" напред в 39-ата минута, а Таунзенд направи резултата 1:3 с точен удар в 70-ата минута. В края на двубоя Боби Рийд върна едно попадение във вратата на Палас, но до изравнителен гол домакините така и не съумяха да стигнат.

След този успех отборът от Лондон има 46 точки в средата на класирането, докато Кардиф се намира 18-то място и изпада от елита кръг преди края на сезона със само 31 точки. Брайтън, който е на 17-та позиция, е с четири точки повече от уелсците и мачът му в неделния ден с Арсенал вече е само за престиж.