Брайтън победи Бирмингам с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на Чемпиънщип. Мачът бе дебют начело на Бирмингам за Джанфранко Дзола, който виждаше победата в своите ръце преди гостите да постигнат впечатляващ обрат в последните 10 минути на двубоя.

Още във 2-ата минута Майкъл Кийфтънбел можеше да открие за Бирмингам, но ударът му от няколко метра срещна гредата.

Добрата игра на домакините все пак доведе до гол в началото на второто полувреме. Лукаш Юткевич вкара в 52-ата минута, след като засече прекрасно с глава центриране отляво на Дейвид Дейвис.

Полякът бе близо до втори гол в 75-ата минута, но ударът му с глава мина на сантиметри над вратата.

Брайтън започна по-солиден натиск в последните 10 минути и така в 82-ата минута гостите стигнаха до изравняване. Антони Нукер засече по великолепен начин центриране отляво на Соли Марч и от десетина метра вкара с удар от въздуха.

Брайтън постигна пълен обрат с попадение извън добавеното време от 4 минути. След центриране от корнер, което бе и последното действие в двубоя, голмайсторът Нукер успя да намери Глен Мъри, който с глава вкара за 2:1 и донесе успеха на своя отбор. За голмайстора на "чайките" това бе осми гол в осем мача.

В класирането Брайтън е на второ място с 48 точки, на една зад лидера Нюкасъл. Бирмингам е на осма позиция с 34.