Тотнъм победи Брайтън с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Висшата лига. За домакините точни бяха Хари Кейн от дузпа в 13-ата минута и Гарет Бейл в 73-ата минута, който се разписа за първи път след завръщането си от Реал Мадрид. За "чайките" точен беше Лампти.

"Шпорите" откриха резултата с попадение от дузпа в 13-ата минута, която Кейн реализира, а ситуацията беше прегледана и с ВАР. Нарушението дойде от Адам Лалана, който наруши правилата срещу Кейн.

Gulliver/Getty Images
41 снимки

В 21-ата минута Сон опита да стреля към вратата на съперника, след като се справи с бранител на гостите, но топката мина над напречната греда.

До почивката гостите опитаха да създадат няколко опасности пред вратата на Тотнъм, но така и не стигнаха до попадение през първата част.

В 56-ата минута Лампти вкара топката в мрежата на съперника и изравни резултата, а попадението беше разгледано и с ВАР.

Тотнъм стигна до чиста ситуация в 68-ата минута, но Ламела не намери целта.

Гарет Бейл се появи от пейката в 70-ата минута, а само три минути по-късно се разписа и донесе успеха на тима от Лондон. Пасът дойде от Регилон.

Това беше и първи гол за уелският национал с екипа на "шпорите" след над 7 години.

След този успех Тотнъм превзе второто място с актив от 14 точки, а Брайтън са на 16-ото място с едва пет точки.